کمک گوگل به بیماران مبتلا به افسردگی

[ad_1]

گوگل تلاش‌های خود را برای کمک به کاربرانی که از افسردگی رنج می برد، تقویت کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک تایمز، گوگل در همکاری با “اتحادیه ملی در زمینه بیماری‌های روانی”(NAMI)، بوسیله یک جستجوی ساده به کاربران این امکان را می‌دهد تا تعیین کنند که آیا از نظر بالینی افسرده هستند یا خیر.

گوگل در تاریخ 23 اوت یک ویژگی جدید را معرفی کرد که به طور قابل توجهی به کاربران این موتور جستجو کمک می‌کند تا میزان افسردگی خود را تعیین کنند.

 گوگل با همکاری NAMI، ابزارPatient Health Questionnaire-9) “پرسشنامه سلامت بیمار” ) را توسعه داد که یک وسیله قابل اعتماد برای اندازه گیری شدت افسردگی در کاربران بوده و آن را در اختیار کاربران در ایالات متحده قرار داد.

با تایپ کردن کلمات “افسردگی بالینی”، یک پنل اطلاعاتی با اطلاعات مربوط به این اختلال، علائم آن و همچنین درمان‌های ممکن ظاهر می‌شود.

در این پنل کاربران همچنین با کلیک بر روی “بررسی اینکه آیا شما از نظر بالینی افسرده هستید”، به ابزار جدید دسترسی پیدا خواهند کرد که به طور مستقیم کاربر را به آزمون PHQ-9 هدایت می‌کند.

با همکاری بین گوگل و NAMI امیدها برای ایجاد اطلاعات و تست‌هایی که دسترسی به آنها آسان است بیشتر شده و افراد بیشتری از افسردگی خود مطلع می‌شوند و به دنبال بهبود کیفیت زندگی خود خواهند بود.

انتهای پیام

[ad_2]
منبع

It's only fair to share...Digg thisShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*