چرا گوگل گزینه نمایش تصاویر را حذف کرد؟

محبوبیت موتور جستجوی گوگل بر هیچکسی پوشیده نیست و هر ثانیه تعداد بسیار قابل توجهی جستجو در این موتور جستجو و توسط افراد در سرتاسر جهان صورت می پذیرد . اما بتازگی تغییری در گوگل مشاهده شده است که باعث تعجب کاربران شده است !

بتازگی گوگل اقدام به حذف گزینه “نمایش تصاویر” از تنظیمات موتور جستجوی خود کرده است که این اقدام ناگهانی برای کاربران عجیب و البته ناراحت کننده بود !

همه روزه میلیاردها تصویر در این موتور جستجو ، مورد جستجو قرار می گیرد و گزینه “نمایش تصاویر” موجب راحتی کار کاربران جهت مشاهده و حتی ذخیره سازی تصاویر بدون نیاز به باز نمودن سایت اصلی و نیز مشاهده آن می شد !

اما با حذف این گزینه کاربران مجبورند جهت مشاهده و دریافت تصاویر ابتدا وارد سایت مرجع شده و سپس اقدام به نمایش و ذخیره سازی تصاویر نمایند .

اما علت این اقدام ناگهانی گوگل چیست؟

گفته می شود علت این اقدام گوگل ، شکایت سایت آرشیو تصاویر Getty image از گوگل بوده است که ، شکایت مذکور موجب تفاهمی مابین دو طرف شده است و گوگل موظب به حذف گزینه “نمایش تصاویر” از موتور جستجوی خود شده است .

اما این پایان ماجرا نیست . طبق شنیده ها گوگل بزودی امکان search by image را نیز از جستجوگر خود حذف خواهد کرد . این گزینه نیز از پرکاربردترین جستجوهای گوگل محسوب می شود که به وسیله آن می توان از زریق یک عکس ، به سایر عکس ها و نیز سایت های مرتبط با آن دسترسی پیدا کرد .

It's only fair to share...Digg thisShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*