نرم افزار مخرب “جودی”

بیش از 36 میلیون دستگاه اندرویدی به نرم افزار مخربی به نام جودی آلوده شده اند که طبق اخبار شنیده شده ، حدود 50 اپلیکیشن در گوگل پلی استور این بدافزار که از طریق نمایش آگهی دستگاه را آلوده میکند، وجود دارد. بیش از 40 برنامه آلوده به این کدهای مخرب تولید شده توسط شرکت Kiniwini در کره جنوبی است که این شرکت بازی های خود در گوگل پلی را تحت نام Enistudio منتشر میکرد. تمام این بازی ها که در نام آنها شخصیتی به نام “Judy” وجود دارد، در حدود 4 تا 18 میلیون بار دانلود شده بودند.

روش تخریب این برنامه ها به اینصورت می باشد که پس از دانلود، برنامه به طور مخفیانه دستگاه آلوده را در یک سرور از راه دور ثبت نام میکرد و آن سرور در پاسخ کدهای مخرب را از طریق برنامه نصب شده به دستگاه وارد میکرد. این کدها با کلیک کردن بر روی تبلیغات ناخواسته از یک وبسایت پنهانی برای صاحبان وبسایت کسب درآمد میکردند.

البته گوگل تمامی اپلیکیشن های آلوده را از پلی استور حذف کرده است، اما اگر چنین برنامه هایی را در گوشی خود دارید، حذف آن ها در اولین مرحله، نصب برنامه های آنتی ویروس در مرحله بعدی می تواند به پاکسازی دستگاه شما کمک کند.

It's only fair to share...Digg thisShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

یک نظر

  1. من این برنامه رو با همین عکس تو پلی استور دیده بودم قبلا !! بیشتر دختر بچه ها گول میخورن دانلودش می کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*